O TÁBOŘE

Areál

Náš tábor patří mezi nejstarší a tradiční letní tábory na jihu Čech – jeho počátky sahají do roku 1963. Celá plocha areálu je travnatá a obklopují ji borové lesy. Ve zděných budovách se nacházejí toalety, sprchy umývárny a prostory pro administraci. Útulný chatkový areál leží nedaleko Stráže nad Nežárkou (viz mapa), v klidném místě přímo na břehu Nežárky Celý areál (cca 2 hektary) je oplocen, jeho přirozenou severovýchodní hranici tvoří Nežárka. Přímo v areálu máme tři hřiště ( dvě antuková, jedno pískové), ohniště a mnoho lesních míst pro oddílový i celotáborový program.

Ubytování

Děti jsou ubytovány v chatkách a srubech. Centrem tábora je hlavní budova s kuchyní a jídelnou, která spolu s táborovou klubovnou, přenosným stanem a venkovní terasou nabízí dostatečný prostor pro zajištění atraktivního programu i při nepříznivém počasí.

Umývárny, sprchy a toalety, které prošly v roce 2022 rozsáhlou rekonstrukcí, jsou stejně jako táborová marodka rovněž umístěny v pevných objektech, táborový bar je už takovou "nežáreckou tradicí".

Oddíly a organizace

Patnáct oddílů dělíme na dvě skupiny, z nichž každá má vlastní program i celotáborovou hru: mladší oddíly jsou v rozpětí 6 – cca 10 let, v oddílech starších jsou táborníci ve věku cca 11 – 16 let. V obou případech jsou oddíly smíšené (chlapci a dívky dohromady). Ubytovat se snažíme děti tak, aby byly co nejvíce pohromadě v rámci oddílu a oddíl v co nejmenším počtu chatek.

Díky takovému rozdělení můžeme konkrétní činnost oddílů i celotáborovou hru lépe přizpůsobit zájmům, vyspělosti a schopnostem dětí.

Okolí tábora

Nežárka leží uprostřed panenské jihočeské přírody, v srdci Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Areál obklopují lesy a louky, které nám v kombinaci s atraktivním prostorem bývalé pískovny dávají ideální podmínky pro tvorbu pestrého a zajímavého programu.

Díky bezprostřední blízkosti řeky Nežárky pak můžeme podnikat krátké vodácké výlety s možností koupání na dvou jezech, mezi nimiž se náš tábor nachází. Idylické okolí nám dává ideální podmínky pro tvorbu pestrého a zajímavého programu.

 

Vedoucí

Dětský tábor Nežárka zaručuje pestrý a nabitý program, který zajišťuje zkušený kolektiv osvědčených vedoucích. Hlavním vedoucím tábora je Jiří Hanzal, který působí již 16 let na pozici hlavního vedoucího a 7 let jako provozní ředitel. Zdravotnický dozor je na našem táboře samozřejmostí. Důraz klademe na dodržování zásad bezpečnostního programu "klidný rodič", dodržování stravovacího a pitného režimu, kontrola vhodného oblékání a obouvání vzhledem k počasí a programu. Tábor Nežárka splňuje všechny náležitosti vyhlášky 106/2001 Sb. pro konání dětských zotavovacích akcí.