DT Nežárka: PRÁZDNINY NA MAXIMUM

Areál

Útulný chatkový tábor v kouzelném místě přímo na břehu řeky Nežárky, v bezpečném výškovém odstupu pro kterýkoliv povodňový stupeň. Celý areál (cca 2 hektary) je oplocen, jeho přirozenou severovýchodní hranici tvoří Nežárka (viz fotomapa). Přímo v areálu máme tři hřiště (z toho dvě antuková), ohniště a četná lesní zákoutí pro oddílový program.

Ubytování

Děti jsou ubytovány v chatkách a srubech. Centrem tábora je hlavní budova s kuchyní a jídelnou, která nabízí dostatečný prostor pro zajištění zajímavého programu při nepříznivém počasí. Umývárky a toalety jsou rovněž umístěny ve zděných objektech.

 Okolí

 Tábor je obklopen tradiční třeboňskou přírodou. Lesy a louky v kombinaci s atraktivním prostorem bývalé pískovny nám dávají ideální podmínky pro tvorbu zajímavého programu . Díky bezprostřední blízkosti řeky Nežárky pak můžeme podnikat krátké vodácké výlety k oběma jezům, mezi nimiž se náš tábor nachází. Nejbližší obcí je turisty vyhledávaná Stráž nad Nežárkou (2 km), která je se svým zámkem oblíbeným cílem oddílových výletů.

Vedoucí

Pečlivě připravený program probíhá pod vedením osvědčeného kolektivu zkušených vedoucích, hlavním vedoucím tábora je pak Václav Vaněček, známý mmj. jako moderátor Dobrého rána s Českou televizí. Samozřejmostí je neustálý zdravotnický dozor, dodržování a kontrola pitného i stravovacího režimu a především dodržování zásad bezpečnostního programu Tábory bez obav.

uvod3.gif